Logowanie

Wirusy

Jeśli dostałeś informację iż na Twoim komputerze znajduje się Wirus, Trojan itp. to proponuję zastosować się do poniższych zaleceń:

Jeśli masz program antywirusowy i otrzymałeś powyższą informację to proponuję go odinstalować lub zaktualizować i przeskanować komputer.

Jeśli to nie pomogło lub nie masz programu antywirusowego to proponuję zacząć od odinstalowania wszelakiego oprogramowania które masz może zainstalowane do usuwania złośliwego oprogramowania. Poniżej poinformuję co należy zrobić.

1. Pobrać i zainstalować wersję testową znanego programu antywirusowego np. http://www.eset.pl/wersje-testowe.html.

2. Uruchomić go i użyć opcji "Aktualizuj"

3. Uruchomić komputer w trybie awaryjnym (Podczas startu komputera trzymać wciśnięty klawisz F8 do momentu pojawienia czarnego ekranu na którym będzie widoczny min.tekst "Tryb awaryjny" strzałkami kursora przesuwamy w górę lub w dół tak aby podświetlić tekst "Tryb awaryjny" i naciskamy klawisz "Enter")

4. Po pojawienu się okna powitalnego wybieramy użytkownika "Administrator" i jeśli podczas instalacji wpisaliśmy hasło to je podajemy i naciskamy klawisz "Enter"

5. Wyświetli się okienko informujące o pracy w trybie awaryjnym naciskamy przycisk "Tak"

6. Uruchamiamy antywirusa. Pojawi się okienko informacyjne w którym klikamy na "Tak" po czym pojawi się czarne okienko i program rozpocznie skanowanie komputera. Jeśli okienko po jakimś dłuższym czasie zniknie to będzie oznaczać iż program zakończył pracę i możemy ponownie uruchomić komputer już prawdopodobnie bez wirusów.

7. Proszę teraz wysłać informację pod numer administratora 607207959 o treści "Komputer przeskanowany", aby administrator odblokował możliwość wysyłania poczty i monitorował czy na komputerze nie ma jeszcze jakiegoś wirusa lub oprogramowania szpiegującego.